Bergepanther Ausf.A

Igasugune militaartehnika
Kasutaja avatar
vaoinas
Postitusi: 110
Liitunud: 3. 05. 2023 17:00
Elukoht: Tallinn
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Bergepanther Ausf.A

Postitus Postitas vaoinas »

Ega ma ei ole viitsinud seda veel värvima hakata.

Küll aga olen jõudumööda tegelenud erineva kolaga, mida sinna peale ja sisse panna.
Kõik pildil olev küll vist loosi ei lähe, aga on, mille hulgast valida.

Pilt


Olge terved!
Kristjan
Kasutaja avatar
Ivar S.
Postitusi: 237
Liitunud: 8. 08. 2022 12:37
Elukoht: Lääne-Virumaa

Re: Bergepanther Ausf.A

Postitus Postitas Ivar S. »

Muljetavaldav. Balloonide käru ja tööriistakastid on omalooming?
Kasutaja avatar
vaoinas
Postitusi: 110
Liitunud: 3. 05. 2023 17:00
Elukoht: Tallinn
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Bergepanther Ausf.A

Postitus Postitas vaoinas »

Tänud.

Balloonide käru on omalooming - keerasin selle mingi Miniarti komplekti pildi põhjal 0.8mm
torust (või oli see 0.7mm, vat enam ei mäleta) ja traadist kokku. Tööriistakastid ja muu mudru on tulnud erinevatest lisakomplektidest.

Aga pikemat aega on siin vaikus olnud, sest kogu see mudel koos oma kolaga on päris suur tükk minugi jaoks ja värvimisega
ei osanud esiti kuskilt otsast pihtagi hakata. Et kuidagi asjast jagu saada, otsustasin läheneda
etapiviisiliselt ja värvida eraldi portsudena ära mootor, talid, keevituse ja muu lisakola.

Mootor näeb välja niimoodi. Vaatan praegu piltidelt, et talle on mingit sodi peale ladestunud,
selle saab loodetavasti minema pühkida.

Pilt

Pilt

Pilt


Muud kola sai samuti lõpuks päris palju - küllap
osa sellest jääb kasutamata, aga vähemasti on soliidne sortiment, millest valida.

Pilt


Edasi saame asuda nüüd siis Bergepantheri enda kallale, see on praeguseks kinni teibitud ja
loodetavasti saab lähiajal oma värvikihid peale.


Olge terved!
Kristjan
Kasutaja avatar
vaoinas
Postitusi: 110
Liitunud: 3. 05. 2023 17:00
Elukoht: Tallinn
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Bergepanther Ausf.A

Postitus Postitas vaoinas »

Aeglaselt edeneb see asi...

Aga siin on paar pilti värvimisest. Esimesed kaks on värske värviga ja
alumistel on juba õlivärvi näinud. Dekaale ja markeeringuid seekord ei tule,
sest kuigi tootja seda pakub, siis fotodel näeb Bergepantherit
markeeringute-numbritega harva ja ristidega veel harvem.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Olge terved!
Kristjan
Kasutaja avatar
vaoinas
Postitusi: 110
Liitunud: 3. 05. 2023 17:00
Elukoht: Tallinn
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Bergepanther Ausf.A

Postitus Postitas vaoinas »

Paneks siia teemasse ka veel paar pilti, enne kui valmis saab.

Vahepeal oli natuke tõrkeid värvimisega - algul sai liiga matt, ja siis jälle liiga läikiv ja
...ühesõnaga piserdasin teda erinevate lakkidega tagantjärele veel mitu korda, aga
päris meeldivaks nagu ei saanudki. Ja sellega seoses jäi asi ka natuke venima, sest kui
asi ei kuku ikka niiviisi välja nagu tahaks, siis ega pole erilist isu teha ka.
Lõplik pinnaviimistlus jäi nagu jäi, aga praeguseks juba peale saanud tööriistad ja detailid
natuke peidavad seda kehvavõitu tulemust.

Tünnid kastis on esimene kola, mis peale saanud on. Need on põranda külge kinni liimitud ja täidavad
käepideme aset, et põrandat sealt kastist vintsi paljastamiseks üles tõsta.

Täna sain ka roomikud alla ja tundus paslik mingid vaheetapi pildid
teha ja laiemale maailmale kaemiseks panna.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Olge terved!
Kristjan
Kasutaja avatar
vaoinas
Postitusi: 110
Liitunud: 3. 05. 2023 17:00
Elukoht: Tallinn
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Bergepanther Ausf.A

Postitus Postitas vaoinas »

Bergepanther sai kenasti Minimaailmaks valmis ja küllap sai mõnigi siinse teema jälgija sellele seal ka oma silma peale visata.
Paari pisikest nüanssi veel kõpitsesin tema kallal ja nüüd on pildistamisring ka tehtud.

Kokkuvõtvalt mudelist ka paar sõna. Takomi mudel on oma teostuselt ja detailitäpsuselt ilmselt üks parimaid, mida üks mudelist tahta võib.
Üks näide tootja tähelepanust detailidele võiks olla näiteks see, et nii nagu päris Bergepanther istus vedrustusega pisut kõrgemal,
kui Panther, siis on Takom ka mudelil siin veermiku seadnud ca millimeetri jagu kõrgemaks kui oma Pantheri mudelitel. Ja mudeli üldmulje
puhul on see väga oluline detail.

Koos sisu ja vintsimajandusega oli see mudel ilmselt ka kõige keerukam, mida ma siiani kokku olen pannud - aga keerukus ei ole siin teps mitte halb asi.
Keerukas ei olnud ta mitte ainult täis-sisu tõttu, vaid mudel ise on äärmiselt mitmekihiline, lisaks kraana ja sahk ja kõik see
nõudis eriti värvimise ja kulutamise etapis võrdväärset tähelepanu. Ülejäänud kolaga tegin endal elu ise keeruliseks, aga tundub, et see tasus end
üldjoontes üsna ära. Kokkuvõttes - küll mitte algajaile, aga kindlasti soovitan seda mudelit kõigile edasijõudnutele, kellel natukenegi isutab
selliste vähe teistsugusemate masinate järele.


Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Viimati muutis vaoinas, 6. 06. 2026 14:11, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
vaoinas
Postitusi: 110
Liitunud: 3. 05. 2023 17:00
Elukoht: Tallinn
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Bergepanther Ausf.A

Postitus Postitas vaoinas »

Ja veel:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Olge terved!
Kristjan
Vasta