RAF-977 mudeli ajalugu

Kõik, mis puudutab mudeleid mõõtkavas 1:43.
Vasta
Priit
Postitusi: 1023
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

RAF-977 mudeli ajalugu

Postitus Postitas Priit »

Ei märganud ka selle mudeli kohta siin mingit teema arendust.

Kolm 977`t mis kogus on:
- kinniste kilpidega, värvitud tagumiste tuledega, sirmiga kere. Värvuseks enim levinud roheline, kapron sisu.
- telje aukudega rattad, eraldi paigaldatud tagatuledega, sirmiga kere. Värvus hall, valge sisu.
- telje aukudega rattad, värvitud tagatuledega, sirmita uuem kere. Värvus jällegi roheline, sisu valge.

Tükk aega on õhus olnud küsimus, millised siis olid kõige vanemad 977`d ? Paari kodanikuga on sel teemal ka mõttevahetus olnud, aga lõplikku tõde ei ole selgunud.
Nii palju peaks vist tõele vastama, et vanematel variantidel olid n.n. kinnised ilukilbid, äärik/ sirm esiklaasi kohal ja kerest rohkem välja ulatuvad esituled. Uuemad peaks olema juba teistsuguste rataste, ilma "sirmita" ning tuled paiknevad kerele rohkem lähemal ehk vormi kuju on natuke muudetud.
Aga tagumised tuled? Pea kõigil, mida olen juhtunud nägema, on need olnud värvitud, aga mul on üks halli värvi isend telje aukudega rataste ja "sirmiga", millel on eraldi paigaldatud tagatuled. Teistest kahest rohelisest suguvennast eristub ta veel madalamal paiknevate esiuste linkidega ja suurema diferentsaaliga. Ka kiri põhja all on suurem kui teistel.
Mida kuidagi ei oska millegagi seostada on esimene iluvõre. Ühel rohelisel värvitud tagatuledega vanemal kerel on iluvõre suurem/kõrgem, teistel kahel on jälle kitsam võre.
Veel erinevustest rääkides on uuema vormiga tehtud kerel alumine iluliist (?) pikem, kui "sirmiga" keredel.

Aga et põhja või rattaid pole kõnealusel mudelil kuigi raske vahetada, on tõde selle võrra topelt ähmasem. Milline siis on neist vanim variant ja kui haruldased on taha eraldi paigaldatud tuled?


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt


Hall ja vaarika värvi värv 977 siis eraldi paigaldatud tagatuledega, rohelist värvi isenditel on aga tagumised tuled kerega ühes tükis.
Viimati muutis Priit, 11. 02. 2021 22:52, muudetud 2 korda kokku.
One Vision
Kasutaja avatar
newvadik
Postitusi: 2983
Liitunud: 22. 05. 2006 21:05
Asukoht: tallinn

Re: RAF-977

Postitus Postitas newvadik »

Alustame sellest, et kinnised kilbid on uuemad, mitte vanemad ja sobivad ühes tükis kerega tehtud tagatuledega . "Auklikud" kilbid sobivad nii eraldi - kui ka kerega ühes tükis tagatuledele ...Nii et kiinised kilbid ja eraldi osadena tagatuled ei tohi ühe mudeli küljes olla ....
Sul läinud vist segamini uuemad / vanemad kilbid
-------------------------------------
+372 516 2357
new_vadik@mail.ru
katikvadik@mail.ru
Priit
Postitusi: 1023
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: RAF-977

Postitus Postitas Priit »

Tänud Vadim info eest.
Tegelikult mitte ei läinud segamini, vaid ma kõigest oletasin seda :) Selleks ju ka tegin teema, et polnud endas kindel... Kuna kinniseid kilpe on "aukudega" ratastega võrreldes tunduvalt vähem liikvel, pidasin neid eksikombel vanemaks variandiks. Et vanuse tõttu on rohkem mudeleid ära mängitud/ lõhutud jne. tekitab lõpuks rariteetsuse. Aga nüüd siis jälle targem, tasub küsida ja uurida :) Sel juhul on minu mudelid kõik õiges komplektsuses.

Tootmisaja alguse sain ma kasutaja umm teemast teada milleks on siis aasta 1979. Nüüd oleks veel vaja teada millised tagatuled sellel vanimal mudelil olid. Kas kerega ühes tükis või eraldi paigaldatavad :roll: Eraldi paigaldatavad tuled on ju minu arust tootmisprotsessis keerukam/ kallim variant kui neli tilka värvi kerele lasta. Selle järgi võttes peaksid need ju vanemad olema kuna kõikidel uuematel mudeliltel sisse viidud muudatused olid ju tehtud vaid tootmiskulude alla viimiseks :) .
One Vision
Kasutaja avatar
WWW
Postitusi: 1380
Liitunud: 31. 12. 2005 22:18
Elukoht: Rakvere
Asukoht: Rakvere linn
Kontakt:

Re: RAF-977

Postitus Postitas WWW »

Missugune nendest siis kõige vanem on ?

Pilt

Pilt

Pilt

siin veel pilte .

Pilt
sirmiga

Pilt
ilma sirmita

Pilt
uumate ratastega (nagu ma aru saan)

Pilt
vanemate ratastega .

vs
Priit
Postitusi: 1023
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: RAF-977

Postitus Postitas Priit »

Viljar, minu mõlemad rohelised 977`d on sinu omadega identsed.

Kui vaadata kasutaja Umm teemast pilte RAF-977 kohta, siis sealt on näha roheline Rafik, millel on aukudega rattad, sirmiga kere ja kerest rohkem esiletõusvad esituled. Näha on ka, et esiustelingid paiknevad teistest madalamal. Tore kui tagatulede kohta viitsiks Urmas ise täpsustada, saaks asjas natuke rohkem selgust. Teeks panuse, et sel mudelil on ikkagi eraldi paigaldatud tagatuled nagu minu hallil 977`l :)

Nagu nõukaaegses mudelitööstuses üldiselt, pole vist ka siin teemas mõtet näpuga kindlat rida lõpuni ajada- mudeleid komplekteeriti nii nagu jupid kätte juhtusid. Nii näeme sirmiga kerel kilpidega rattaid ja sirmita kerel vanemaid, aukudega velgi. Aga me teame, milline on hetkel teadaolev vanim 977, selle julgeks hetkel aluseks võtta :roll: .
Viimati muutis Priit, 3. 01. 2013 13:36, muudetud 3 korda kokku.
One Vision
umm
Postitusi: 109
Liitunud: 13. 12. 2008 14:03

Re: RAF-977

Postitus Postitas umm »

Vaatan need yle, kui taas oma kogu juurde j6ouan.
Seniks head&paremat!

Vaatasin järgi - vanem roheline on daatumiga september 1979 karbil, taga eraldi plastikust tuled. Sama on oranzil bussil. Hallil ja tumerohelisel on juba kerega ühes valatud tuled.
Priit
Postitusi: 1023
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: RAF-977

Postitus Postitas Priit »

Tänud Urmas.
Oranz 977 on huvitav. Ma isegi ei teadnud, et sellist värvi 977 kunagi tehtud on. Eraldi paigaldatud tagatuled lisavad sellele mudelile ainult vürtsi juurde ehk siis tõenäoliselt on tegu üsnagi rariteetse isendiga.
Kasutaja Margo kogus on näha veel üks huvitavat värvi isend- kreemjas-beez. Tõenäoliselt kah plastist tagumiste tuledega. Ka sellist värvi pole 2a jooksul Eestis müügis kohanud.
One Vision
margo73
Postitusi: 194
Liitunud: 18. 12. 2007 21:33

Re: RAF-977

Postitus Postitas margo73 »

Mul kahjuks pole ühelgi rahvil eraldi taga tulesi.tean inimest kellel on ,kui ma ei eksi on tollel rahvil kinnised kilbid.
Meelisp
Postitusi: 186
Liitunud: 14. 06. 2010 11:46
Elukoht: Tallinn

Re: RAF-977

Postitus Postitas Meelisp »

mul on kogus ka olemas oranž RAF 977 - tuled taga eraldi. mudeli sain ca aasta tagasi ja polnud varem samuti sellist värvi RAFi ei pildilt ega reaalselt näinud.
Kasutaja avatar
Maisto
Postitusi: 162
Liitunud: 7. 08. 2014 0:53
Elukoht: Tallinn

Re: RAF-977

Postitus Postitas Maisto »

Tere! Milline on originaalne Raf 977 karp? Kas nad olid pakitud pappkarpidesse või läbipaistvatesse plastikkarpidesse? Küsin sellepärast, et sattusin peale ühele heas korras rafikule, millel on üsna soolane hind aga ta on plastikkarbis, mis on kõrge hinna põhjuseks, kuigi karp võib vale ka olla ja siis on ta ülemakstud.
Jälgi meid instagrammis: eesti_90ndad
Priit
Postitusi: 1023
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: RAF-977

Postitus Postitas Priit »

Läbipaistva kaanega plastikkarpe kohtab harva, seetõttu ma ei oska öelda kas ta on vanem või uuem. Papist karpe esineb rohkem. Uuem 977 karp on kinnine pappkarp, umbes midagi sarnast nagu GAZ AA/ AAA/ 60.

Vanem papist karp on selline nagu antud pildil näha.


Pilt


Karp on originaal,väga heas korras ja omab daatumit 197.... Nüüd me juba teame, et viimane number saab olla kas 8 või 9.
Viimati muutis Priit, 11. 02. 2021 23:01, muudetud 2 korda kokku.
One Vision
umm
Postitusi: 109
Liitunud: 13. 12. 2008 14:03

Re: RAF-977

Postitus Postitas umm »

Plastikkarp peaks olema köige uuem. Samades plastikkarpides on ka olnud GAZ AA, need sama Leningradi tehase toodang. Ma ei ütleks, et see antud mudelit rariteetsemaks teeb. Seega kallilt seda pole mötet soetada.
Vasta