Tamiya Nissan Skyline R33 GT-R 1/24

autod, bussid, veokid
Vasta
RUF
Postitusi: 17
Liitunud: 15. 03. 2024 13:24
Elukoht: Harjumaa

Tamiya Nissan Skyline R33 GT-R 1/24

Postitus Postitas RUF »

Kunagi oli ja on siiamaani plaan, et tahaks võimalikult palju erinevate kititootjate mudeleid proovida. Küll aga kõik ei lähe nii nagu tahaks. Enne kui üldse Supra valmis sai ilmus FB marketisse üks lahti tehtud kuid kokkupanemata Skyline R33 müüki koos ühe purgi sinise värvi ja tsemendiga. Üllatusena leidsin karbist veel ühed head pintsetid. Ja kes siis suudaks R33 GT-R'ist ära õelda, kui see hea hinnaga müüki tuleb. Üsna mitteoriginaalne valik maailma mõistes, kuid ma ei saa midagi parata, ka minu jaoks on tegemist väga ägeda ja ilusa autoga.

Pilt
Viimati muutis RUF, 3. 04. 2024 12:25, muudetud 1 kord kokku.
RUF
Postitusi: 17
Liitunud: 15. 03. 2024 13:24
Elukoht: Harjumaa

Re: Tamiya Nissan Skyline R33 GT-R

Postitus Postitas RUF »

Detailid restilt lahti. Vormijooned maha.
Pilt

Pilt

Kruntimine ja värvimine.
Pilt

Pilt

Kuldsed jäigemad silladetailid juhitavuse parandamiseks (Top Secret tuuningufirma hõngu)
Pilt

Teini coiloverid
Pilt

Esimene lihv tehtud
Pilt

Kuna siiamaani on mul probleemi olnud sellega, et peale lakkimist tekivad uuesti vormijooned esile, sain soovitusi, et konkreetsed kohad üle teha tsement tüüpi liimiga. Vormijooned peaks nii uuesti esile tekkima ning need tuleb siis omakorda uuesti maha lihvida ja rohkem nad esile ei tohiks tulla. Tegin Tamiya Extra Thin tsemendiga. Kahjuks tulid vormijooned endiselt tagasi peale lakkimist. Küll veidi õrnemalt kui varem. Võibolla peaks tavalise Tamiya tsemendiga tegema. Üks võimalus pidi veel olema etch tüüpi krunti kasutada. See aga lisab kerele ühe lisakihi ja kannudega aerosoolidega värvides on kihid niigi paksud ja kardan paneelivahed ja detailid selliselt ära koatada.
Pilt

Maskimine
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
RUF
Postitusi: 17
Liitunud: 15. 03. 2024 13:24
Elukoht: Harjumaa

Re: Tamiya Nissan Skyline R33 GT-R

Postitus Postitas RUF »

Peale kruntimist on kere alati nii mõnus sile :) Ja edasi läheb iga kihiga alati rõvedamaks. Värvikiht tuleb okei. Lakkimisega keeran alati tuksi.
Pilt

Kuna üldine välimus ja värvilahendus tuleb pigem tagasihoidlik ja klassikaline, siis vunki lisavad lillad pidurisadulad. Ega neid näha väga ei jää, aga no ikkagi...
Pilt

Põhja detailsemaks tegemiseks otsustasin teha ise piduritorud. Tulemus minu arvates igati väärt tüütut nokitsemist. Need piduritoru kinnitused on megapisikesed. Ega neid sõrmede vahel hoida polegi võimalik. Pintsetid ja kõige peenem puur :D
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Põhi peaaegu valmis. Ainult summuti veel lisada.
Pilt
RUF
Postitusi: 17
Liitunud: 15. 03. 2024 13:24
Elukoht: Harjumaa

Re: Tamiya Nissan Skyline R33 GT-R

Postitus Postitas RUF »

Istmete maskimine
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Originaalveljed on liiga väiksed ja mitte väga lahedad. Veljevalikuks 18 tollised Work VS-XX ja ScaleStarsti toodang.
Pilt

Rehvid samuti ScaleStarsti toodang. Kahjuks neil etemat rajarehvi kui Nankang AR-1 ei olnud.
Pilt

Armatuur valmis!
Pilt

Kere värvitud! Värviks Nissani tehasevalge ehk QM1.
Pilt

Salong valmis! Pole päris õigetes toonides, sest üpris raske on silma järgi RAL koode täppi panna.
Pilt

Summuti lõpp tuleb jap style stiilis. Tootjaks ZoomOn. Metallist detailid!
Pilt

Pilt

Velgedel on veljekapslid eraldi detailidena. Värvivalik nii nagu Workil on. Punane taust ja kuldsed tähed.
Pilt

Pilt

Lakk peal! Ja ma totu unustasin dekaalid kerele paigaldada :( See võttis veits motti maha ja Skyline jäi mõneks nädalaks pausile. Nüüd juba dekaalid peal ja ka uus kiht lakki.
Pilt
RUF
Postitusi: 17
Liitunud: 15. 03. 2024 13:24
Elukoht: Harjumaa

Re: Tamiya Nissan Skyline R33 GT-R 1/24

Postitus Postitas RUF »

Pill ise ikka veel garaažis pukkidel (töö käib), aga valmis sain vahepeal veljed.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Vasta