Revell 1:24 '70 Plymouth Road Runner

autod, bussid, veokid
Ints28
Postitusi: 39
Liitunud: 18. 05. 2023 14:31
Elukoht: Põltsamaa

Re: Revell 1:24 '70 Plymouth Road Runner

Postitus Postitas Ints28 »

Värvi ja laki tolm ja hais on toas värvimise puhul paras murekoht küll, siis tegin ise värvi kambri ja kasutan köögi kubu all. Filtrid muidugi vahel. Enne seda tegin kõike värvimisi vannitoas, kus oli mingigi tõmme ja tuulutus aga see polnud hea lahend.
simo5555
Postitusi: 77
Liitunud: 8. 12. 2023 8:54
Elukoht: Tartu

Re: Revell 1:24 '70 Plymouth Road Runner

Postitus Postitas simo5555 »

Mul on hiinast tellitud mingi analoogne kamber:
Pilt

Toimib isegi suht okeilt, aga vähe lärmakas on. Värvin niisamuti kubu all ja tuulutan pärast toa läbi ka. Akrüülide ja lakkidega pole hais eriti hull ning pärast tuulutamist ei ole kohati midagi enam tunda. Emailidega ei ole katsetanud ning igasugused komposiitvärvidega niisamuti mitte. Nendega tõenäoliselt oleks asi hull.

Mul see ajutine lahendus hetkel ka - suures pildis on mul eraldi hobiruumi ehitus pooleli ehk tulevikus oleks värvimiseks eraldi suurem lokaalne kapp koos ventilatsiooni ja valgusega.
Ivar S.
Postitusi: 67
Liitunud: 8. 08. 2022 12:37
Elukoht: Lääne-Virumaa

Re: Revell 1:24 '70 Plymouth Road Runner

Postitus Postitas Ivar S. »

Mul on ka selline kamber. Üldiselt üsna hea asi, kuigi natuke laiem võiks see tööala ju iseenesest olla. Tolmu püüab filter kinni, haisu paraku mitte, niiet aerosoolidega tuleb ikkagi minna kas talvel keldrisse või suvel õue. Vesiakrüülid õnneks ei haise kuigivõrd.
Tamiya x ja xf värvide vedeldamiseks ei kasuta ma mitte originaallahustit (x20-a) vaid tavalist valget viina. Viin on lahustina sama hea kui originaal, aga haiseb vähem ning on oluliselt odavam (ja plussiks on veel see et kui värvimine peaks kanni minema, siis saab samast pudelist kohe väikese lohutuse :D ).
simo5555
Postitusi: 77
Liitunud: 8. 12. 2023 8:54
Elukoht: Tartu

Re: Revell 1:24 '70 Plymouth Road Runner

Postitus Postitas simo5555 »

Väheke uuendusi ka :D

Esivõrede värvimine on asi mida ma veits pelgan. Proovinud igast nippe, aga päris rahul ei ole kordagi jäänud :D Seekord katsetasin siis airbrushiga.
Idee on võre keskmine osa mustaks teha, tulede raamid hõbedased ning ümbrus kroom. Stangel niisamuti siis mustad liistud. Alguses siis teibitöö - ei olnud lihtne. Vandumist oli palju :D
Pilt

Siis semi-gloss mustaga üle. Sai enamvähem, aga parandamist oli palju. Üritan hiljem peenikese pintsliga veits sirgemaks seda joonistada:
Pilt

Siinkohal kuulan huviga ideid kuidas keegi esivõresi värvinud on :D

Edasi siis aknaraamid :D
Teibitud:
Pilt

Värvitud ning hiljem ka lakitud väidetavalt just selle kroomi jaoks mõeldud lakiga.
Pilt

Jäi täiesti okei juba - natuke pean küll veel sellega harjutama, aga tulemus juba kõvasti parem kui eelmisel mudelil :D
Pilt
Pilt

Kapott sai ka laki selga. Läks suht sündmustevaeselt. Lakk kattis ilusti ning nagu tavapäraselt siis mõni tolmutäpp ka sekka :D Hiljem poleerides saab selle vast ka siledamaks.

Muidu meenutab juba veits autot :D

Pilt
simo5555
Postitusi: 77
Liitunud: 8. 12. 2023 8:54
Elukoht: Tartu

Re: Revell 1:24 '70 Plymouth Road Runner

Postitus Postitas simo5555 »

Nipet-näpet vaja veel teha. Kapott on vaja veel ära poleerida ning siit sealt veits kohendada, aga üldpildis on valmis :D Oli täitsa lahe ehitamine :D

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Vasta