Italeri 1/24 Scania R730 "Black Amber"

autod, bussid, veokid
Ivar S.
Postitusi: 69
Liitunud: 8. 08. 2022 12:37
Elukoht: Lääne-Virumaa

Re: Italeri 1/24 Scania R730 "Black Amber"

Postitus Postitas Ivar S. »

Päris vinge!
Priit kirjutas: 27. 11. 2023 12:06 Huvi pärast uuriks kuidas värvimise pool on lahendatud. Ma mõtlen, et korteris ikka sellises mahus värvida ei kannata. Mingi rõdu, mida saab tuulutada või... :roll:
Muidu ilus vaadata küll. Ju seda ajalist ressurssi siis ka peab jaguma.
Tolmu vastu aitab selline vigur. Ja tegelikult ei ole värvimise maht 1/24 mudeli puhul ka teab mis suur.
Screenshot_20231127-181558_Gallery.jpg
Niikaua kui värvida aerograafi ja vesiakrüülidega, ei pea haisu pärast eriti muretsema,
aerosoolidega värvimiseks on jah mõttekam minna õue või keldrisse või rõdule
ja seal siis sussitada.
Ints28
Postitusi: 40
Liitunud: 18. 05. 2023 14:31
Elukoht: Põltsamaa

Re: Italeri 1/24 Scania R730 "Black Amber"

Postitus Postitas Ints28 »

Korteris jah peab värvimist tegema aga lahendatud on sarnase värvi kambriga, mis ise tehtud ja kasutan pliidi kubu all. Kambril muidugi filtrid vahel.
Margus_
Postitusi: 19
Liitunud: 19. 06. 2010 22:25
Elukoht: Tallinn

Re: Italeri 1/24 Scania R730 "Black Amber"

Postitus Postitas Margus_ »

Väga kena tulemus :wink:
Kui tugev kabiin kokkupandult jääb? Kui tahta vesilihvi ja poleerimist teha, siis kas sinu hinnangul kannataks või pigem võiks detailid eraldi teha?

Sarnast kokkupandavat värvikambrit kaalusin ise ka soetada köögikubu all kasutamiseks. Mind hirmutasid natuke välismaa foorumid ära. Nimelt on olnud mingeid juhtumeid isetehtud kambritega, kus on kasutatud tavalisi ventilaatoreid. Väidetavalt on mittehermeetilise ventika mootoriosaga oht lahusti aurude süttimiseks. Minu kubu ventika mootori osa igatahes küll hermeetiline ei tundu. Võibolla on natuke üle võlli tõmmatud sellega, kuid kirjeldused sellest, kuidas mingi tegelane jäi kulmudest ilma ja läätsed silma sulasid, teevad ettevaatlikuks. Samas kui tõenäoline on, et nende hiina kambrite enda vendidki päris kinnised on ja neid kasutatakse päris laialdaselt.
Kasutaja avatar
heigo
Postitusi: 141
Liitunud: 4. 11. 2010 1:24
Elukoht: soome

Re: Italeri 1/24 Scania R730 "Black Amber"

Postitus Postitas heigo »

Pakuks, et probla mujal.
Kunagi algusaegadel sai koni ees autode värvikambris toimetatud küll ja küll. Ja kulmudki alles.
Mööblipeal ammuammu pesid julgemad mehed koni hambus värvipüsse lahusti vanni kohal.


Pakuks huupi, et probleem peitub maanduses.

"Plahvatuse" jaoks on ju vaja säded.
Säde tekib torus hõõrdumisest.

Muide.
Isegi puidutolm võib tekidad vägagi suure plahvatuse.

Samas on meeles vanema jutustused, kus isegi toorkummi aur oli polümeeris/teguris suure plahvatuse tekitanud.
Ints28
Postitusi: 40
Liitunud: 18. 05. 2023 14:31
Elukoht: Põltsamaa

Re: Italeri 1/24 Scania R730 "Black Amber"

Postitus Postitas Ints28 »

Tänud, kui poleerimist teha siis ikka parem ennem poleer ära teha tükkidele. Kokku pandult on raskem poleerida kuina võid kahjustada osasid mida ei sooviks kahjustada. Enda tehtud kambril on ka tavaline lahtine ventilaator ja et midagi tõsist juhtuks peab ikka suurem lahusti aurude kogus olema. Kui puhastan lahustiga, siis püstoli otsaga lasen kogumispudeli suust sisse ja tekkiva lõhna tõmbab ainult ära.
StigK
Postitusi: 1
Liitunud: 20. 03. 2024 20:36
Elukoht: Pärnu

Re: Italeri 1/24 Scania R730 "Black Amber"

Postitus Postitas StigK »

Hea töö!!! Eriti värvimine mis on minu nõrgim koht. Kahjuks ei saa oma pilte siia panna,kuna need liiga suured selle foorumi jaoks. Ja mul ei ole aega et õppida sittade piltide veel halvemaks tegemist. Praegu ehitan 8x4 R Scaniat 5 sillaga treileriga, 6x4 Scania S ja kolme sillaga lowboyd. Kui huvi siis stigkoitla@hotmail.com
Ivar S.
Postitusi: 69
Liitunud: 8. 08. 2022 12:37
Elukoht: Lääne-Virumaa

Re: Italeri 1/24 Scania R730 "Black Amber"

Postitus Postitas Ivar S. »

StigK kirjutas: 22. 03. 2024 21:37 Hea töö!!! Eriti värvimine mis on minu nõrgim koht. Kahjuks ei saa oma pilte siia panna,kuna need liiga suured selle foorumi jaoks. Ja mul ei ole aega et õppida sittade piltide veel halvemaks tegemist. Praegu ehitan 8x4 R Scaniat 5 sillaga treileriga, 6x4 Scania S ja kolme sillaga lowboyd. Kui huvi siis stigkoitla@hotmail.com
Pilte teed ju telefoniga? Lae omale alla mõni "photo & picture resizer" tasuta äpp ja lase pilt siis sellest läbi. Ei ole midagi keerulist ega aeganõudvat.
Vasta