Ralli Moskvichid

Siin on mudelite ehituseks ja tuvastamiseks vajalike piltide ja jooniste kogumik. Lisaks artikleid mudelitest erinevatest ajakirjadest ja ajalehtedest.

jasper
Postitusi: 31
Liitunud: 5. 07. 2012 15:27
Elukoht: Tallinn

Ralli Moskvichid

Postitus Postitas jasper »

Tervist!

Kas kellegil on värvipilte Monte-Carlo ja Akropolise rallidel osalenud mossedest või teab nende värviskeemide kohta midagi? Mustvalgeid pilte leiab, aga huvitaks ka, mis värvi olid autod reaalselt :wink: . Iga vihje oleks abiks!

Jasper
Kasutaja avatar
mati
Postitusi: 165
Liitunud: 6. 10. 2008 22:06
Asukoht: Tallinn

Re: Ralli Moskvichid

Postitus Postitas mati »

Vaata vene rc-foorumitest. Kahjks rcforum.ru pildid ei avane suurena, aga midagi on. Läksin ise Moskvitš 408ga alt, keegi vene meistrimees oli teinud mustvalge pildi järgi kena mudeli. pildid ja puha. Mosse oli, kleepsud olid. Puurisin proze augu katusesse, panin kleepsud peale. Kena! Uurisin siis internetist veel detaile, kui avastasin seeria Akropolise ralli värvilisi pilte... Punase Mosse asemel oli tegelikult sinine! Kurat! Selle aja, mis ma internetti uurisin, olid juba kleepsud ära jõudnud kuivada. Ruttu auto vette. Hea oli, et oli sinine mudel ka. Vaikselt, kui kleepsud hakkasid lahti tulema tõstsin need teisele autole üle. Hea, et niigi läks! Enne, kui midagi teha tuleb hoolikalt pilte uurida.
jasper
Postitusi: 31
Liitunud: 5. 07. 2012 15:27
Elukoht: Tallinn

Re: Ralli Moskvichid

Postitus Postitas jasper »

Tänud! RC-fooorumis on mul keeruline otsida, keel pole niivõrd selge kui võiks olla :oops: . Ehk akropolise mossed olid kaks sinist ja üks valge 408? Montes oli vist kaks valget 403-e ja ülejäänud olid volgad vist. Võibolla eksin?
Kasutaja avatar
mati
Postitusi: 165
Liitunud: 6. 10. 2008 22:06
Asukoht: Tallinn

Re: Ralli Moskvichid

Postitus Postitas mati »

Punane-70, sinine-55 ja valge-56.
Mossed hallid, Volgad mustad valge katusega.
jasper
Postitusi: 31
Liitunud: 5. 07. 2012 15:27
Elukoht: Tallinn

Re: Ralli Moskvichid

Postitus Postitas jasper »

Tänud, olid suureks abiks!

P.S. Ega sul neile värvilistele piltidele miskit linki alles pole ka :D ?
Kasutaja avatar
mati
Postitusi: 165
Liitunud: 6. 10. 2008 22:06
Asukoht: Tallinn

Re: Ralli Moskvichid

Postitus Postitas mati »

Sellised pildid leidsin.
Volgad olid kõik ühesuguse värviskeemiga.
Manused
2010_thumb.jpg
4tPoYQ-3JsM.jpg
04attachment.php.jpg
04attachment.php.jpg (18.18 KiB) Vaadatud 17293 korda
03attachment.php.jpg
03attachment.php.jpg (13.43 KiB) Vaadatud 17293 korda
02attachment.php.jpg
02attachment.php.jpg (17.47 KiB) Vaadatud 17293 korda
Viimati muutis mati, 3. 09. 2012 23:36, muudetud 1 kord kokku.
jasper
Postitusi: 31
Liitunud: 5. 07. 2012 15:27
Elukoht: Tallinn

Re: Ralli Moskvichid

Postitus Postitas jasper »

Veel suuremad tänud!!
Kasutaja avatar
mati
Postitusi: 165
Liitunud: 6. 10. 2008 22:06
Asukoht: Tallinn

Re: Ralli Moskvichid

Postitus Postitas mati »

Mis võib juhtuda, kui ei ole värvilisi pilte.
Sinisest autost sai punane.
Manused
DSC03563.JPG
DSC03562.JPG
acropolis-10.jpg
kalle
Postitusi: 17
Liitunud: 14. 01. 2008 22:55
Elukoht: Tallinn
Asukoht: tallinn

Re: Ralli Moskvichid

Postitus Postitas kalle »

mati kirjutas:Mis võib juhtuda, kui ei ole värvilisi pilte.
Sinisest autost sai punane.
Kilbid vist üleliigsed...
jasper
Postitusi: 31
Liitunud: 5. 07. 2012 15:27
Elukoht: Tallinn

Re: Ralli Moskvichid

Postitus Postitas jasper »

Seda kindlasti, aga ma ei tea, kas kuskil pakutasegi üldse mosse kilbita velgi :roll:
Heiti
Postitusi: 124
Liitunud: 22. 02. 2010 16:32
Elukoht: Tallinn

Re: Ralli Moskvichid

Postitus Postitas Heiti »

Keegi müüs siin 403 kilbita velgi. Mingid vene kitid olid. Ma panin need U.Aava mossele alla.

Pilt
Kasutaja avatar
newvadik
Postitusi: 2983
Liitunud: 22. 05. 2006 21:05
Asukoht: tallinn

Re: Ralli Moskvichid

Postitus Postitas newvadik »

"Г-5" mudeli all on kilpideta M-407 veljed , aga laiendatud ....
-------------------------------------
+372 516 2357
new_vadik@mail.ru
katikvadik@mail.ru
jasper
Postitusi: 31
Liitunud: 5. 07. 2012 15:27
Elukoht: Tallinn

Re: Ralli Moskvichid

Postitus Postitas jasper »

Õhtust taas!

Kas keegi saaks kinnitada minu teadmist, et 68.a. London-Sidney rallil luges Aavale kaarti Juri Lessovski? Tahtsin kontrollida, aga mul puudub vastav kirjandus ja netist ei leia selle kohta vähemalt eesti ja inglise keeles midagi.

Jasper
asdasdasd
Postitusi: 56
Liitunud: 14. 12. 2006 0:19
Elukoht: Harjumaa

Re: Ralli Moskvichid

Postitus Postitas asdasdasd »

Üleliidulise autospordiföderatsiooni treenerite nõukogu arvas NSVL esindusse toona kümme sportlast. ALMAVÜ Keskautomotoklubi ülem Aleksandr Ipatenko (meeskonna kapten), Moskva Leninliku Komsomoli nimelise Autotehase katsesõitja Aleksander Terjohhin ja Lvovi taksojuht Eduard Bašenov moodustasid ühe meeskonna. Autode ja Mootorite Teadusliku Uurimise Instituudi katsesõitja Sergei Tenišev ja sama instituudi insener-katsetaja Valentin Kislõhh kuulusid teise, Moskva Leninliku Komsomoli nim. AUtotehase insener-konstruktor Viktor Štšaveljevi, sama tehase katsesõitja Emanuel Liftšitsija Avtoexpordi esindaja Valeri Širotšenkovi kätte usaldati kolmas Moskvitš. Neljandaga sõitsid Moskva Leninliku Komsomoli nim. Autotehase katssõitja Juri Lessovski ja NSVL rallikoondise võistlev treener Uno Aava.
Lessovski ja Aava startisid Londonist viimaste hulgas (pärast neid veel ainult auto nr 99 ja 100). Nad lõpetasid ralli üldarvestuse 22. kohaga (358 karistuspunkti), olles NSVL sportlastest teised. Loodetavasti on infost abi. Üks väike pildimeenutus ka.
!.jpg
London - Sydney rallil 1968. a detsembris. Peatus Martins Corner.
jasper kirjutas:Õhtust taas!

Kas keegi saaks kinnitada minu teadmist, et 68.a. London-Sidney rallil luges Aavale kaarti Juri Lessovski? Tahtsin kontrollida, aga mul puudub vastav kirjandus ja netist ei leia selle kohta vähemalt eesti ja inglise keeles midagi.

Jasper
jasper
Postitusi: 31
Liitunud: 5. 07. 2012 15:27
Elukoht: Tallinn

Re: Ralli Moskvichid

Postitus Postitas jasper »

Tänud, tulemuste ja pilootide informatsioon oli olemas, ülejäänud info kaassõitjate ja meeskondade tausta kohta aga uus minujaoks ja väga teretulnud. Seega suured suured tänud!

Jasper
Vasta