KAMAZ 53212 pütt KVAC

Kõik, mis puudutab mudeleid mõõtkavas 1:43.
hundupoeg
Postitusi: 192
Liitunud: 23. 08. 2013 19:54
Elukoht: Võru

KAMAZ 53212 pütt KVAC

Postitus Postitas hundupoeg »

Kas on kellelgi sellist Kamaz 53212 pütti ,millel peal pütt kirjadega KVAC või BODA .Oleks hea kui saaks pilti ka.
Priit
Postitusi: 1023
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: KAMAZ 53212 pütt KVAC

Postitus Postitas Priit »

Tehase toodanguna ma küll ei tea, et selline asi eksisteeriks :roll:
One Vision
hundupoeg
Postitusi: 192
Liitunud: 23. 08. 2013 19:54
Elukoht: Võru

Re: KAMAZ 53212 pütt KVAC

Postitus Postitas hundupoeg »

Vene foorumist lugesin ,täitsa olemas ,nii seal vähemalt kirjas ,BODA kirjaga autost isegi pilt.
kolz
Postitusi: 199
Liitunud: 29. 12. 2005 11:49
Elukoht: Hiiumaa
Asukoht: Hiiumaa

Re: KAMAZ 53212 pütt KVAC

Postitus Postitas kolz »

hundupoeg kirjutas:Kas on kellelgi sellist Kamaz 53212 pütti ,millel peal pütt kirjadega KVAC või BODA .Oleks hea kui saaks pilti ka.
Kas mõtled mudelit või 1:1 Kamazi?
hundupoeg
Postitusi: 192
Liitunud: 23. 08. 2013 19:54
Elukoht: Võru

Re: KAMAZ 53212 pütt KVAC

Postitus Postitas hundupoeg »

Mudelit ikka
Priit
Postitusi: 1023
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: KAMAZ 53212 pütt KVAC

Postitus Postitas Priit »

Aeg on vaikselt edasi läinud ja tasapisi on vahepeal ka tarkust kogunenud.
Ehk siis tegu ei ole müüdiga vaid sellised mudelid ongi olemas. Tõsi, tegemist on mega rariteetidega kuna tootmismahud pole ilmselt suured olnud. Peaks olema olemas ka pütt kirjaga ÕLU.
Tänase päevani pole ise ühtegi sellist "eri" mudelit näinud, seega kahjuks pole ka pilti endiselt näidata :)
One Vision
Nõuka313
Postitusi: 14
Liitunud: 4. 05. 2018 15:22

Re: KAMAZ 53212 pütt KVAC

Postitus Postitas Nõuka313 »

tehti kirjadega voda, kvas, rõba, moloko, pivo. kõige levinum on moloko. teisi tehti väiksemas koguses ja need on väga haruldased. paar vene kollekstionääri on rääkinud kuidas tehase ees kioskis sabas seisid ,et neid mudeleid saada. ja neid on venemaalt võimalik leida , kuid usun ,et alla 4 kohalise numbri naljalt ei müüda. vene foorumis on juttu olnud, isegi pilte peaks seal olema.vähemalt mingil hetkel nägin. ja mulle reaalselt on kirjaga kvas pakutud aasta tagasi. NB! ka eestis on olnud müügis mudeleid mida peetakse nn käsitööks, kuid tegelikkuses väga haruldased nn prototüübid või siis tootmisesse mitte läinud mudelid. vene ajal oli kohane ju töölistel kõrvale panna asju, venemaal hetkel isegi leidub mänguasju mis tehasest oma töötajate poolt kõrvale pandi - kastides , originaalpaberid ümber ja täiesti tuttuued.
Priit
Postitusi: 1023
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: KAMAZ 53212 pütt KVAC

Postitus Postitas Priit »

No aga kuidas on võimalik teada mis on olnud originaal prototüüp (ilmselt tehase siseinfo), kui praegusel ajal käib selline võltsimine, et lase olla?
Keegi ei võta sellist riski, et ostab samodelkini võimaliku katseseeria mudeli pähe.
Muidugi kui raha on palju võib" silmad kinni" paugutada, sest kuhugi tuleb üleliigne raha ju panna :)
Või on Sul meile mingit olulist infot jagada mida edaspidi aluseks võtta?
One Vision
Nõuka313
Postitusi: 14
Liitunud: 4. 05. 2018 15:22

Re: KAMAZ 53212 pütt KVAC

Postitus Postitas Nõuka313 »

rohkem infot? kui vene keelt valdad , siis foorumitest. sinna saab ka eesti kodanikuna konto teha nagu paljudesse vene mudelite kauplemiskohtadesse, sarnased nagu osta.ee . ja olgem ausad arvestades vene aega siis palju toodangut üldse siia regiooni ei saadetudki. peale selle ,et on olemas 5 tüüpi 53212 paakautot on olemas ka nt 5 eri varianti 53212 tsirkust ( ka suhteliselt haruldased mudelid ) erinevate tegelaskujudega tendil . kui omad nt vene foorumis kontot ja keegi pakub neti teel midagi müüa, kannatab sinna üles panna ja küsida nõu. ka siin portaalis peaks ju olema piisavalt pädevaid kes oskavad nõu anda. ise tellin juba 2 aastat venemaalt kaupa ja teatud inimeste käest ( oman kontosid vähemalt 4 erineval saidil ). sealt tuleb ka põnevat infot. üldiselt enamik vene inimesi ei peta, eriti kui ostad kaupa 10 mudeli kaupa korraga. sest se on nende jaoks samuti kasulik. üks selline tore tegelane on Pavel kes müüb kaupa Peterburis. Aus ja korrektne.
Nõuka313
Postitusi: 14
Liitunud: 4. 05. 2018 15:22

Re: KAMAZ 53212 pütt KVAC

Postitus Postitas Nõuka313 »

ütlen ausalt, et ise kahtlen samuti paljudes pakkumistes ja ega lõpuni keegi saagi kindel olla kas on käsitöö või prototüüp. kuid siiski ei saa jätta märkimata ,et aeg oli selline, tehase oma töötajad panid asju kõrvale jne... mingid prooviseeriad jne...risk on kindlasti, ei salga. ise kahtlesin siin kui pakuti A16 olümpiat CCCP, hind 1000 USD. et kas on õige või mitte,seega jätsin ostmata. samuti A41 tsernobõl, tundus käsitöö. kuid samuti võis olla 1986 katastroofi puhul välja lastud eriseeria.
Priit
Postitusi: 1023
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: KAMAZ 53212 pütt KVAC

Postitus Postitas Priit »

Suhteliselt mitte midagi ütlev info kui aus olla. Mingeid vene foorumeid (mis foorumeid üldse, nimed?) mööda kolamist ei harrasta. Kui tead mingeid eriseeriaid, siis tekita alateema vastavate piltide ja infoga, et saaks "näo nimega" kokku viia. Vastasel juhul pole mõtet ennast niisama huvitavaks teha :)
One Vision
Kasutaja avatar
silverykssilm
Postitusi: 1887
Liitunud: 28. 12. 2005 19:31
Asukoht: Saue

Re: KAMAZ 53212 pütt KVAC

Postitus Postitas silverykssilm »

Pläkutaks ka korra sõna sekka.Kes neist erimitest rohkem teab ja kolab igal pool foorumites, võiks ju siia foorumisse teha tõesti mingi alateema.Info siis soovitavalt koos piltidega üle kanditud siia foorumisse , eesti keeles loomulikult.Miks eesti keeles, sest et ma oletan, et päris mitmed meist (nagu mina) ei valda vene keelt.
FORD - Found On Road Ded ....mina isiklikult seda arvamust ei jaga..
Nõuka313
Postitusi: 14
Liitunud: 4. 05. 2018 15:22

Re: KAMAZ 53212 pütt KVAC

Postitus Postitas Nõuka313 »

sina kasutaja Priit oled siin vist se kõige suurem nn targutaja. üleolev suhtumine jne..mina siin saidil alles uus. kui keelt ei oska, lase sõbral uurida... minu pluss on see ,et ma suhteln venelastega aegajalt. ja loen netis. sellise nn ülbe suhtumise korral peaksin sinu eest töö ära tegema? ma ei pea ennast huvitavaks tegema, tean faktiliselt mida räägin .vene foorumitest võib lausa leida inimesi kes tehastes reaalselt tööl olnud ( mitte ,et ise oleks suhelnud aga nii räägitakse ) või sead ka sell kahtluse alla? mina ei pea sulle midagi tõestama, räägin vaid faktidest. tundsid ennast puuduttuna ,et sellist infot Kamazide kohta ei omanud?
Nõuka313
Postitusi: 14
Liitunud: 4. 05. 2018 15:22

Re: KAMAZ 53212 pütt KVAC

Postitus Postitas Nõuka313 »

silverykssilm: jah seda võiks kaaluda aga juba seda foorumit kasutama hakates tundub keskkond üldiselt mitte kõige sõbralikum.
Kasutaja avatar
jaagup
Postitusi: 276
Liitunud: 21. 03. 2006 23:12
Elukoht: Harjumaa, Laagri
Asukoht: Harjumaa, Laagri
Kontakt:

Re: KAMAZ 53212 pütt KVAC

Postitus Postitas jaagup »

Priidule teed sa küll praegu liiga. Konkreetne jutt/küsimus/ettepanek, selle suhtumise osa sa mõtlesid küll ise välja (ilmaaegu).
Eestikeelne info foorumis on alati teretulnud. Aga veel olulisem on viide algsele foorumile. Tänapäeval ei ole kõige olulisem ise keelt osata või mõne sõbra põlve peal istuda. Google translate ajab asja enam-vähem ära. Näiteks minu prantsuse keele sõnavara koosneb umbes kolmest sõnast, aga olen saanud mitmed prantsuskeelsed lehed loetud ja prantsuse ebay müüjatega prantsuse keeles suheldud. Tõsi, mõned nüansid lähevad kaduma, aga asja point jõuab enamasti kohale.
Kuhu ma tahtsin jõuda on see, et kui viide allikale on olemas, siis võib leiduda teisigi asjast huvitatud kasutajaid, kes selle eesti keelde panevad.
Vene foorumites (näiteks rcforum.ru, kus palju infot on kätte saadav ka registreerimata) on kasuliku info kõrval kordades rohkem vahtu. Ja võõras keeles infot otsida on tunduvalt raskem kui lihtsalt lasta ära tõlkida juba (eeldatavalt) sobiva infoga lehekülg.

Ja kui sa oled Venemaalt kümnete kaupa mudeleid ostnud, siis peaks sul oma kogu kohta olema nii mõndagi pajatada / näidata.

Ja prooviks jääda viisakaks - ma tõesti ei usu, et mõni kasutaja on ennast registreerinud siia foorumisse vaid selleks, et ennast teiste kasutajate peal välja elada. Kui mõni tekst tundub kahtlane, on mõistlik postituse mõte postitaja käest üle küsida. Kindlasti ei ole vaja otsida mingit negatiivset suhtumist naerunäoga ( :smile: ) lausetest.

Tulles tagasi teemaalgataja küsimuse juurde:
Kas on kellelgi sellist Kamaz 53212 pütti ,millel peal pütt kirjadega KVAC või BODA .Oleks hea kui saaks pilti ka.
Kui sul sellist mudelit endal ole, on sul linki mõnele pildile / artiklile? Mina oleksin küll tänulik.
Vasta