Valgete rehvidega piimakas

Kõik, mis puudutab mudeleid mõõtkavas 1:43.
Vasta
Kasutaja avatar
Viskimees
Postitusi: 308
Liitunud: 13. 01. 2010 12:02
Elukoht: Lääne-Virumaa

Valgete rehvidega piimakas

Postitus Postitas Viskimees »

Piimaka Kamazil pole ma üheski variandis kummirehve näinud, va.siis valged kummirehvid. Kas neid tehti ekstra mingi ports mingi ajahetk valgete kummirehvidega ?
Priit
Postitusi: 1023
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: Valgete rehvidega piimakas

Postitus Postitas Priit »

Natuke googeldades õnnestus siiski mõned mustade kummirehvidega mudelid ka leida. Oranž pütt alati hallil plastikalusel. Mõistagi valge mootor, valge kabiinitihvt ja kruviauguga raam. Muidugi ei saa välistada, et keegi on neil ise rehvid ära vahetanud.
Mälu järgi hakati piimakat tegema 85a. Täitsa võimalik, et esimese otsa mudelid olid kummist rehvidega ja väikesele osale sattusid ka valged rehvid alla. 86a oleks juba üsna ebatõenäoline.
"- до 1986 и с 1996 КамАЗы-5511/5320/53212/5410/5325 выпускаются с резиновыми шинами, с 1986 по 1996 имели
пластмассовые шины, объединенные с колесными дисками"
Ehk siis ka siin kirjas, et kummist rehvidega rattaid toodeti kuni 86a, aga ilmselt võis veel ka 86a osta poest vanade ratastega Kamzasid. Keda ajab segadusse miks siin 96a jahutakse, siis 96a tulid kasutusele juba uuema tüübi rattad, kus samuti kasutatakse kummist rehvidega rattaid.

Väike parandus ka 5325 osas, millest ma siin enne patrasin. Väike faktiline täpsustus- tootmist ei alustatud mitte 86 vaid 88a. Ei puutu küll väga asjasse antud küsimuses kuid jäägem korrektseks.
One Vision
Kasutaja avatar
Viskimees
Postitusi: 308
Liitunud: 13. 01. 2010 12:02
Elukoht: Lääne-Virumaa

Re: Valgete rehvidega piimakas

Postitus Postitas Viskimees »

Mul on kusagilt meeles, et esimesed olid valge püti, sinise pütiraamiga. Aga need ka plastratastega. Krt teab, kus see tõde nüüd on ?
Priit
Postitusi: 1023
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: Valgete rehvidega piimakas

Postitus Postitas Priit »

Hallil alusel pütt peaks vist siiski vanim olema :roll: Mul on hallil alusel kreemikas pütt ja pidasin seda suht algvariandiks, aga vist oli siiski oranži pütiga see kõige algsem versioon. Kreemjas pütt oli kindlasti enne valget. Paraku on ka minu mudelil all tavalised plastist rattad.
No aga oletagem, et pandi esimese otsa piimakatele kummist rehvidega rattaid. Me räägime reaalselt ühest aastat, 86a arvatavasti veel müüdi, aga vaevalt mingis suures koguses neid enam tehasest kummist rehvidega tuli. Kui palju neist kogujateni jõudis? Enamus neist on tänaseks päevaks ilmselt juba kõige kaduva teed läinud ja sellest vast ka staatus "paljud räägivad, aga näinud on vähesed".
One Vision
Kasutaja avatar
Viskimees
Postitusi: 308
Liitunud: 13. 01. 2010 12:02
Elukoht: Lääne-Virumaa

Re: Valgete rehvidega piimakas

Postitus Postitas Viskimees »

Ütlen ausalt, ei ole minu kätte sattunud kogumise jooksul ei kummirehvidega, ega ka valge mootoriga Piimakat. Olgu nad millised ja mis ajast tahes. Ants kindlasti oskaks lisada, millise stange kuju ja raamiga on kõige vanemad ja mida veel vaadata, aga no ei ole näinud.. :roll: Ehk siis palju on õppida. Aga on kellegil näidata, samas olles muidugi kindel, et see 100% originaal on ??? :shock: :shock:
Priit
Postitusi: 1023
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: Valgete rehvidega piimakas

Postitus Postitas Priit »

"Ütlen ausalt, ei ole minu kätte sattunud kogumise jooksul ei kummirehvidega, ega ka valge mootoriga Piimakat."
Arvata võib, muidu poleks ju olnud mõtet teemat teha.
Valge mootoriga piimakas ei ole muidugi midagi haruldast, neid on isegi osta`s maeiteakuipalju läbi käinud :) Täpsustame siis, et mootor on ikkagi juba radiaatoriga mitte kruvi kinnitusega.
Tavaliste mustade rehvidega ei ole ka kohanud, aga valgete rehvidega on olemas. 100% originaalsust ei julge vanduda kuna pole ise poest ostnud. Aga kokku istub ilusti ja mingeid märke isetegevusest pole suutnud tuvastada. Kui on kellegi kokku laotud siis on igatahes nii hästi tehtud, et ei oskaks ka ise paremini.
One Vision
Kasutaja avatar
Viskimees
Postitusi: 308
Liitunud: 13. 01. 2010 12:02
Elukoht: Lääne-Virumaa

Re: Valgete rehvidega piimakas

Postitus Postitas Viskimees »

Kui ma Osta.ee puhta kullana võtaks, oleks mu kapp ikka väga põnevaid mudeleid täis. :mrgreen: Selle pärast ma siin helgemate peadega diskuteerin, et tarkuseivasid noppida.. :D
Vasta