Alustaks nullist

Kõik, mis puudutab mudeleid mõõtkavas 1:43.
Vasta
Stig
Postitusi: 111
Liitunud: 23. 01. 2013 21:57
Elukoht: Tallinn

Alustaks nullist

Postitus Postitas Stig »

Käisin poes ja tabasin end mõttelt: mis oleks kui hakkaks uuesti vene mudeleid koguma? Selle vahega et kaasaegset toodangut. Mis sarja soovitate? Tahaks saada tulevikus ühe tootja mingi sarja kokku (et oleks kunagi ilus vaadata) ja samas end ka mitte lausvaeseks soetada.
Impulsiivne taastaja ja koguja.
Kasutaja avatar
marko
Postitusi: 1898
Liitunud: 28. 12. 2005 18:10
Elukoht: Tallinn

Re: Alustaks nullist

Postitus Postitas marko »

Küsiks parem, et mis huvitab? Teemasid on ju seinast-seina, näiteks ralli, veokad, bussid, sõiduautod, politsei jne.
Sest praktiliselt igal teemal on mõni seeria olemas või tulemas.
Stig
Postitusi: 111
Liitunud: 23. 01. 2013 21:57
Elukoht: Tallinn

Re: Alustaks nullist

Postitus Postitas Stig »

Kusjuures ma ei teagi. Ilmselt sõiduautod ja veokad... Umbkaudu sama kooslus mis kunagi NSVL ajal oli.
Vaatasin ja "Nashavtoprom" on tegelikult täitsa silma jäänud.
Impulsiivne taastaja ja koguja.
Priit
Postitusi: 1023
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: Alustaks nullist

Postitus Postitas Priit »

NAPi mudelid on oma hinna eest vägagi head. See fakt on ka varem äramärkimist leidnud. Ehk siis koguja saab selle raha eest piisavalt vastu. Probleem tekib kui kunagi neist lahti soovid saada. Samas on muidugi üpris keeruline öelda kui rariteetsed (või siis ka mitte) need mudelid 10-15a pärast võiks olla. Veokatel näeks ma ses mõttes rohkem potentsiaali.
Aga kui soovid ainult seda seeriat koguda, siis kõiki mudeleid nagu nõukaajal oli, polegi neil minu arust tootevalikus pakkuda. Kui on mõte kogule arvuliselt mingi piir tõmmata, soovitaks osta pigem kallima tootja mudeleid, mis on ette näha et müüakse ruttu läbi ja nii on neile ka alati järelturg olemas, kui kunagi peaks olema soovi müüa. Palju kasumit saab on iseasi, aga lahti saab neist raudselt. On ju targemadki inimesed kunagi öelnud kuldsed sõnad: osta vähem, aga kvaliteetsemaid ja põnevamaid.
One Vision
Stig
Postitusi: 111
Liitunud: 23. 01. 2013 21:57
Elukoht: Tallinn

Re: Alustaks nullist

Postitus Postitas Stig »

(Omandasin oskussõna NAP nüüd) Ma pean lihtsalt ühe ära soetama ja vaatama kas mulle ikka selle firma toode meeldib. Iseasi mida nendega hiljem peale hakata.
On nende kohta mingit kataloogilaadset asja ka või kogu info tootja lehel piltidena lihtsalt?
Teine asi et kas on midagi sellist ka nende valikus mida lihtsalt on väga vähe saada? Teaks arvestada.

Ent mis oleks kraad kangem firma sel juhul? Mõõtkava jätaks ikka samaks.
Impulsiivne taastaja ja koguja.
Priit
Postitusi: 1023
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: Alustaks nullist

Postitus Postitas Priit »

Kataloogi kohta ma ei oska öelda, aga NAPi pakutavatest mudelitest on pea kõik meiegi foorumis vastavas müügiteemas olemas. Kasvõi viimased uued MAZ`d mis neil nüüd ilmusid, ma arvan et väga kaua neid saada pole. Et see mudel SSM`ga ja AIST`ga kattus on ainult asja üks külg. Paljud ikka 60Eur/tk erinevaid mudeleid osta jõuavad, NAP on õigel hetkel vägagi hea ja samas odavam alternatiiv. Võta üks kallur ligi ja vaata mis mulje jätab. Tõenäoliselt on ka algusotsa tooted need, mida enam nii vabalt ei pruugi saada. On ju ka see sari juba mitu aastat vana.
Kraad kangem olekski SSM minu arust. Luubi alla tasuks võtta põnevamad erimasinad (kraanad, tuletõrjed jms). Võib võtta valikuliselt ka busse. Julgen öelda- kes ostsis Ikaruse erinevaid variante tegi õigesti- suht kindel valuuta kui tulevikus müüa soovid. DIP`i mudelid on veel kallimad, aga samas tootmismahud on väiksemad ja kvaliteedi poolest on veel paar vinti peale keeratud.
One Vision
Vasta