Kamazi mudelite erinevused

Kõik, mis puudutab mudeleid mõõtkavas 1:43.
Priit
Postitusi: 1023
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: Kamazi mudelite erinevused

Postitus Postitas Priit »

Pealegi on see paras konstruktor. Valged rattad ei saa kuidagi selle mudeli juurde kuuluda, või siis peaks olema teine, diagonaal tugevdustega kast, valge mootor ja ka valge kabiinitihvt.
One Vision
Kasutaja avatar
Tarmo80
Postitusi: 59
Liitunud: 28. 08. 2012 14:37
Elukoht: Haapsalu
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: Kamazi mudelite erinevused

Postitus Postitas Tarmo80 »

Priit kirjutas:Kui kabiin on vanem, on mudel toodetud enne 95. aastat.
Kui mootor on detailsem ja koosneb kahest poolest (nagu vanemad mootorid olid), siis on mudel toodetud enne 94. aastat.
Ega täpsemalt pole vist enam võimalik öelda kah.
Mootor on musta värvi ja ühes tükis (ei ole kahest poolest kokku pandud). Milline on vanem kabiin (vabandan, pole kamazidega väga kursis)?
Not all those who wander are lost.
hundupoeg
Postitusi: 192
Liitunud: 23. 08. 2013 19:54
Elukoht: Võru

Re: Kamazi mudelite erinevused

Postitus Postitas hundupoeg »

Üks kindel tunnus on ,et esiklaas on poolitatud,on veel mingi erinevus tagaosas ,olen lugenud vene foorumist ,aga pole aru saanud täpselt.Jutt peaks käima pikast kabiinist ,mingi teema on selle pikendus osa alumise poolega ,nende luukidega mis üles käivad .Nii sain mina aru..
Kasutaja avatar
heigo
Postitusi: 132
Liitunud: 4. 11. 2010 1:24
Elukoht: soome

Re: Kamazi mudelite erinevused

Postitus Postitas heigo »

Punase plastiga pole ka vist väga levinud ?
Pilt
Priit
Postitusi: 1023
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: Kamazi mudelite erinevused

Postitus Postitas Priit »

Ei ole levinud, kuid sellele anomaaliale on lihtne seletus- kasutatud on tuletõrje Kamaz`i kabiini põhja.
Aga kas ta on nii juba tehasest tulnud või on keegi ise selle põhja sinna pannud, on juba parem küsimus. Kui ta on kunagi jõumeetodil lahti võetud, siis peaks sellest olema jälgi jäänud.

Rääkides servamisi tuletõrje Kamaz`ist, on mul selline huvitav isend. Viimased 10a olnud minu kollektsioonis.


Pilt


Siin on anomaalia natuke sügavam. Lisaks punasele kabiinipõhjale puuduvad kabiinil ka triibud ja kirjad. Esimene mõte oli, et ju siis on tavaline punane 5320 kabiin peale pandud. Uurisin veel lähemalt- vilkurid pole kabiinile liimitud, vaid kinnituvad siiski aukudesse. Ka on nii kabiini värv kui tsisterni plastik tavalisest helepunasest tunduvalt tumedamad ehk siis tumepunased. Mina sain ta Meeliselt, kes omal ajal neid kogude kaupa kokku ostis- väike lootus, et äkki ongi nii tehasest tulnud.
One Vision
hqs
Postitusi: 13
Liitunud: 18. 09. 2016 11:44

Re: Kamazi mudelite erinevused

Postitus Postitas hqs »

Priit, kas mulle ainult tundub, või on kundepoolne peegel pahempidi...? :shock:
Priit
Postitusi: 1023
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: Kamazi mudelite erinevused

Postitus Postitas Priit »

Peegel on päris kindlasti vale poole oma. Polegi enne tähele pannud :D
Samas ma ei usu, et keegi on ise vilkurite jaoks augud katusesse puurinud. Ja sellist värvi tuletõrje Kamaz`i ma rohkem näinud ei ole.
One Vision
Kasutaja avatar
marko
Postitusi: 1898
Liitunud: 28. 12. 2005 18:10
Elukoht: Tallinn

Re: Kamazi mudelite erinevused

Postitus Postitas marko »

Huvitav oleks nende anomaalsete mudelite tootmisaastat teada. Kuskil 1992-96 tegeles Elekon igasugu jama tootmisega ehk pandi kokku mudeleid sellest, mida hetkel võtta oli. Mul käis sellel ajal kogust tänapäeva mõistes värdmudeleid läbi, aga siis polnud pildistamine moes.
Vasta