VAZ 2101 Miilits A17 kandiline vilkur ja vanakooli karp

Kõik, mis puudutab mudeleid mõõtkavas 1:43.
Vasta
Meelisp
Postitusi: 186
Liitunud: 14. 06. 2010 11:46
Elukoht: Tallinn

VAZ 2101 Miilits A17 kandiline vilkur ja vanakooli karp

Postitus Postitas Meelisp »

Eile käisin vaatamas ühe kolleegi laspepõlve mudelikogu, kus olid tavalised ja levinud mudelid aastatest 1982-1989. kõik mudelid karpides ja mängimisvabad, üliheas säilivuses. nende hulgas siis justkui 70-date aastate kujundusega (ma ei tea, millal sellised karbid olid) spetsiaalse miilitsa/patrulnaja LADA karbiga VAZ 2101 Miilits A17, millel aga juba kandilise servaga vilkur. Karbil sees tempel, kuid aastaarvu oli näha ainult 8 ja siis teisest numbrist alumist osa, mis võib olla 8, 5, 6, 9. kõige usutavam siis aasta 85 või 86. tempel oli selge kuid lihtsalt sisekaane nii serva tehtud, et osa aastaarvust pole mahtunud kaanele ära. Karbi lõige on ka teine kui tavalistel karpidel - karp on madalam ja tagaküljes, kus on joonistatud Miilitsa LADA pilt on siis üleval servas karbi liite koht. aga nii olid vist kõikide joonistatud piltidega LADA karbid kunagi (mul selliseid ühtegi pole). panin näitena lihtsalt ühe karbi pildi e-bayst. Mudelite omanik on kõik mudelid ise ostnud või saanud uuena kingituseks.

tundub, et mingi aeg 80-date keskel taaselustati lühikeseks perioodiks vanema kujundusega karpide tegemine. nii nagu tuli 1985 Festivali Katjaga LADA näiteks Novexport karbiga. vahe on tundub olema küll karbi materjalis: nii minu 1985 aasta Katja Lada Novoexport karp kui ka kolleegi miilitsa Lada A17 karp on enamvähem ilma läiketa papist. kuidagi selline takusem papp.

teine teema on A17 ja kandiline vilkur, mina enne polnud näinud. ka mosset A8 pole kandilise vilkuriga kohanud.

Kas keegi kogujatest omab esiteks vanakooli A17 karpi mis tehtud 80-date keskel ja usaldusväärsest allikast A17 põhjaga kandilse vilkuriga Miilitsa LADA?

mina julgesin kolleegile kinnitada, et selline kombinatsioon on üpris haruldane.

kogus oli ka kaks vale põhjaga Volgat. oli A24 põhjaga tavaline 2402 Volga ja oli A26 põhjaga tavaline 2401. kogus oli olemas ka ilma numbrita kiirabi volga ja miilitsa volga, kuid kuna neil on rattaaukudega karbid, siis aastaarv näitas, et need olidki aastast 88. nagu enne mainisin, mudelite seisukord oli suurepärane ja igasugune lammutamine ja millegi vahetamine on välistatud.
Manused
PILT ON E-BAYST
PILT ON E-BAYST
1_4d842a419e3a72854a72cf6c541c4bcb.jpg (73.82 KiB) Vaadatud 8929 korda
Meelisp
Postitusi: 186
Liitunud: 14. 06. 2010 11:46
Elukoht: Tallinn

Re: VAZ 2101 Miilits A17 kandiline vilkur ja vanakooli karp

Postitus Postitas Meelisp »

vaatasin läbi taevavalvuri kogu ja seal on siis sama karp olemas 93 aastast ja taevavalvur on maininud, et selle karbi teine tulemine oli 90-date alguses kui hakati mitmeid karpe taastootma. Kas esimene tulemine oli siis 80-date keskel või olid sellised karbid ikka olemas ka 70-datel?
taevavalvur
Postitusi: 467
Liitunud: 19. 12. 2006 23:05
Elukoht: Keila

Re: VAZ 2101 Miilits A17 kandiline vilkur ja vanakooli karp

Postitus Postitas taevavalvur »

Meelisp kirjutas:vaatasin läbi taevavalvuri kogu ja seal on siis sama karp olemas 93 aastast ja taevavalvur on maininud, et selle karbi teine tulemine oli 90-date alguses kui hakati mitmeid karpe taastootma. Kas esimene tulemine oli siis 80-date keskel või olid sellised karbid ikka olemas ka 70-datel?
Mul on kaks karpi, üks neist veel vaevu vaevu loetava templiga september 85(esialgu tundus, et 95) ning teine on oktoobrist 93. Hämmastaval kombel on 85 aasta karbis juba numbrita mudel, värvus on juba tumedam sinepikollane. Müüjalt kellelt ma selle sain oli mitu msellist mudelit müügis - võibolla ajas tõesti karbid ja mudelid sassi... aga mine sa tea... loogika järgi peaks seal olema numbriline sees.

Karpide tekstuuri on enamvähem ühesugune, võibolla 85 aasta oma läigib õrnalt ja 93ndal ei ole seda õrna lakkläikekihti peal.

93 aasta templiga karbis on on aga A9 ja selle mudeli komplektsuse õiguses ma kindel ei ole ning kaldun arvama, et sealt on katkuga mudel ära pudisenud ning asendatud esimese ettejuhtuvaga... Mõlemad on minuni jõudnud ebays, üks ameerikast teine saksamaalt.

Ma olen näinud ka vanemat ümara vilkuriga mudelit samasuguses karbis müügil aga paraku a17 on üks väheseid, mis mul veel hetkel kogust numbriliste mudelite pealt puudu on. Kunagi on kogust läni käinud nii kandilise kui ka ümara vilkuriga ning mõlemad on olnud tavalises Lada karbis.
Manused
A17.5.jpg
A17.1.jpg
A17.2.jpg
A17.3.jpg
A17.4.jpg
...taevavalvur!
Meelisp
Postitusi: 186
Liitunud: 14. 06. 2010 11:46
Elukoht: Tallinn

Re: VAZ 2101 Miilits A17 kandiline vilkur ja vanakooli karp

Postitus Postitas Meelisp »

pilt on igal juhul selgem. kandiline vilkur tuli minuteada 86 aastal - seega mu kolleegi kandilne vilkur ja see täpselt loetamatu tempel karbis siis vast aastast 86. saan kolleegilt homme ka paar pilti karbist, templist ja mudelist. siis näeb täpselt ka kujunduse detailide erinevused ära.
taevavalvur
Postitusi: 467
Liitunud: 19. 12. 2006 23:05
Elukoht: Keila

Re: VAZ 2101 Miilits A17 kandiline vilkur ja vanakooli karp

Postitus Postitas taevavalvur »

Meelisp kirjutas:pilt on igal juhul selgem. kandiline vilkur tuli minuteada 86 aastal - seega mu kolleegi kandilne vilkur ja see täpselt loetamatu tempel karbis siis vast aastast 86. saan kolleegilt homme ka paar pilti karbist, templist ja mudelist. siis näeb täpselt ka kujunduse detailide erinevused ära.
Numbrid on erinevate kaarte ja joontega ning 5 ja 6 on selgelt eristuva kujuga, isegi kui näha poolt numbrit. Minu oma on hoolikalt vaadates kindlasti 85 aastast, vähemalt karp... sisu kohta ma nii kindel ei ole kuigi esiuksed on alt nurgast sirged nagu vanematel mudelitel, sama on ka osade festivali ja saratovi ladadega.
...taevavalvur!
Meelisp
Postitusi: 186
Liitunud: 14. 06. 2010 11:46
Elukoht: Tallinn

Re: VAZ 2101 Miilits A17 kandiline vilkur ja vanakooli karp

Postitus Postitas Meelisp »

panen siis mõned pildid üles. üks on siis täiesti kindel, et sellisena (karp + mudel) on see mudel uuena saadud. aastaarvu paistab templilt ikka vähe - esimene on kaheksa - see on selge, kuid teine kuus olla ei saa, sest numbri alumine konks lõppeb ära. sarnane numbri alumine osa võib olla kolmel, viiel, üheksal. Aga kandiline vilkur ja A-17 jälle - 89 kukub kohe ära. kuna tegemist on novembriga, siis ehk 1985 lõpus juba võisid olla kandilised vilkurid. november 1986 ei olnud tõenäoliselt nagunii enam A-17 põhja all. seega vast siis november 1985 on selline mudel tehasest välja tulnud.
Manused
012.JPG
011.JPG
010.JPG
009.JPG
008.JPG
007.JPG
Priit
Postitusi: 1025
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: VAZ 2101 Miilits A17 kandiline vilkur ja vanakooli karp

Postitus Postitas Priit »

Templi järgi võib see olla kas 85 või 89, pigem siis ikkagi 85 kui selline kooslus kindel on. 86 või 87 ei saa kuidagi olla. 6 puhul oleks templi jälg karbi ääreni, mida ta ju ei ole nagu pildilt näha on :)
One Vision
Meelisp
Postitusi: 186
Liitunud: 14. 06. 2010 11:46
Elukoht: Tallinn

Re: VAZ 2101 Miilits A17 kandiline vilkur ja vanakooli karp

Postitus Postitas Meelisp »

86 ei sobi jah ei templil nähtava ja novembri kuu pärast vist enam ka A17 mõttes mitte. igal juhul on see mudel minu kogus nüüd ja maksin selle eest kolleegile 90 eur. Mu kogu krooniline häda on erinevate karpide puudus ja selline karp ja ka mittelevinud mudel on kena täiendus. Miilitsa LADA-sid on mul nüüd ikka omajagu - 2 x A9 helekollased, 1 x tiba kulunud A17 ilma Made in USSR kirjata, 3 x ümar vilkur A17 ja siis 1 x kandiline vilkur A17.
Vasta