Haruldast värvi numbrilised mudelid

Kõik, mis puudutab mudeleid mõõtkavas 1:43.
Vasta
Meelisp
Postitusi: 186
Liitunud: 14. 06. 2010 11:46
Elukoht: Tallinn

Haruldast värvi numbrilised mudelid

Postitus Postitas Meelisp »

olen pidanud valget värvi mudeleid üpris haruldasteks. endal on mul valge vanema varurattaga Niva A20 (skif-iga), Gaz 2402 (70-date lõpust) ja mõni mudel 70-date lõpust, 80-date algusest veel (+ valge medabi mosse, rally service mosse ja lada 2102 jne). ise piiritlesin valgete mudelite ajastu maksimaalselt 80-date esimeste aastatega (ilma MADE in USSR ajastu).

nüüd sattus minu kätte kaks uuemast ajast valget mosse mudelit - karbil 1987 aasta. mudelid on juba A seeriast väljas jne. värvikiht on õhem nagu selle aja mudelitele kohane.

teise näitena on heleroheline värv
Ummi kogus on heleroheliste seeria, kus on viidatud, et neid toodeti 70-date lõpp, 80-date algus (ilma made in ussr kirjata). kevadel müüsin ise oksjonitel ühe RAF 2203 A18 ja Lada 2101 A9 helerohelise mudeli ummile, millel mõlemal oli minu mäletamist mööda made in USSR kiri juba all, ehk siis uuemast ajast.

nüüd sattus mulle kätte uuesti heleroheline lada 2101 A9, mis oli koos karbiga ja aasta 1984.

ühesõnaga, kas ja kui haruldased on nõuka aja valged ja helerohelised mudelid, mille tootmisaasta jääb 80-date keskpaiga ja -lõpu vahele?

ise olen ma kahevahel, kas panna need mudelid müüki või jätta enda kogusse, kui vähemliikuvam värv juba uuemast ajast.
Priit
Postitusi: 1025
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: valget värvi nõuka aja mudelid.

Postitus Postitas Priit »

Võrreldes tavalise pruunikas punase-rohelise- sinise värviga on valge ja heleroheline kindlasti haruldasemad ja vähem liikuvamad toonid, vahet pole kas vanemast või uuemast ajast. Eks õigem oleks jääda 80ndate esimesse poolde, lisaks on need mudelid hinnatumad kui USSRga mudelid. Endale näiteks sümpatsieerivad millegi pärast valged rohkem. Siin võiks harulduste hulgast veel omakorda haruldased mudelid välja tuua- A13 näiteks. 3,5a jooksul pole juhtunud nägemagi :wink: . Ka A14, A15 ja A19 on valgete mudelite hulgas vähe liikuvad.
One Vision
Meelisp
Postitusi: 186
Liitunud: 14. 06. 2010 11:46
Elukoht: Tallinn

Re: valget värvi nõuka aja mudelid.

Postitus Postitas Meelisp »

no tänud info eest. ma ise kipun tegema hinnanguid mudelite liikuvuse kohta enda käest läbi käinud mudelite põhjal, ja muidu oksjonitel müügis olevaid mudeleid ma ei jälgi sisuliselt üldse. Enda kogemuse põhjal on aga selge see, et must Gaz 13 on kõige levinum mudel ja olgu kui tahes väikene kollektsioon, siis must Tšaika on kindlasti seal olemas :)

jätan need valged mossed (408 ja 433) ja selle helerohelise lada endale, kuna nende seisukord on laitmatu + laitmatud karbid - ühel mossel veel see vähemliikuv uuem hallikas-pruunikas karp (korralik tempel karbis ja aasta 1987).
Priit
Postitusi: 1025
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: valget värvi nõuka aja mudelid.

Postitus Postitas Priit »

Tšaikast (GAZ-13) üldiselt rääkides on jah levinud mudel, kuid sügavamale teemasse kaevudes esinevad nad enamasti kas mittenumbrilisena või siis A15 koos USSRga. Ilma USSRta korralikke Tšaikasid liigub järjest vähem ja vanemate läbipaistvate ratastega olen müügis näinud ainult ühel korral paar aastat tagasi. Lolli peaga jäi see tookord ostmata, keegi sai heas konditsioonis rariteedi 7,70Euro eest. Karbid liiguvad enamasti 82a ja üles (vahest ka 81a), kuid tootmist alustati juba mitu aastat varem.
One Vision
Priit
Postitusi: 1025
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: valget värvi nõuka aja mudelid.

Postitus Postitas Priit »

No audimutilt saadud musta sisuga A15 on ju küll piisavalt eriline, neid suurt ei liigu :) . Endal oli vist tookord punase sisuga tumerohelise Russoga nii palju kemplemist, et tagantjärgi vaadates jäi A15 sisu värvus täielikult märkamata :shock: . Muidu musta sisuga A15 sain su enda käest paar aastat tagasi ja see oli nüüd kolmas mis läbi käis. Ühte müüsid veel vahepeal, kuid sel oli keskelt üks iste puudu ja seetõttu väga huvi ei pakkunud.
Valgetest mudelitest rääkides on olemas veel üks A14, mil kapotil C novom godom. Ei ole kah silma jäänud selle aja jooksul kui olen mudelitega tegelenud.
Rariteet on ka valge musta kapotiga A2 Rally TOUR D EUROPE nr 51 ja peaks olema olemas ka valge A2 takso mida pole üldse näinud.
Ei ole vist küll numbriline, kuid minu jaoks tundub ka päris huvitav valget värvi punase sisuga M426/427 medabi.
Kas keegi on juhtunud nägema valget A13 medabi?
Üsnagi haruldane peaks olema GAZ 3102 Rally. Mittenumbriline kuid veel valge sisuga.
One Vision
Meelisp
Postitusi: 186
Liitunud: 14. 06. 2010 11:46
Elukoht: Tallinn

Re: valget värvi nõuka aja mudelid.

Postitus Postitas Meelisp »

See musta sisuga Gaz 13, mille ostsin on päriselus laitmatu (piltidelt paistab justkui oleks kriime/täkse vms). oksjon lõppes laupäeva hommikul ja ma lootsin sellele, et ehk keegi ei passi eriti seda oksjoni, kuna samal tegelasel oli müügis siis ka artikliga mosse, mille hind oli lõpuks üle 400 eur jne.

valge A2 takso on mul olemas - päris kindel tegelikult ei ole, kuna äkki on A1. Valge Volga 2402 A13 on mul valgeks värvitud põhjaga (nagu esimesed RAFid). isetegevuse ma välistaks, kuigi kuskilt ei ole leinud kinnitust, et selliseid valge põhjaga volgasid kunagi tehasest tuli.
Priit
Postitusi: 1025
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: valget värvi nõuka aja mudelid.

Postitus Postitas Priit »

Jep, pealegi tunduvad rattad korralikud, mis on üsna oluline. Väga paljudel uuematelgi Tšaikadel vaatavad rattad all eri suundadesse (järelikult mängitud), sel juhul ei saa aga enam rääkida korralikust mudelist.
One Vision
umm
Postitusi: 109
Liitunud: 13. 12. 2008 14:03

Re: valget värvi nõuka aja mudelid.

Postitus Postitas umm »

Meelis - need rohelised RAF A18 ja VAZ 2101 A9 pole nn "salatirohelised, vaid juba oluliselt heledama tooniga ja ei kuulu sinna liiki.
Vasta