Isetehtud (самодельные) vene automudelid 1990 algus.

Kõik, mis puudutab mudeleid mõõtkavas 1:43.
Vasta
Meelisp
Postitusi: 186
Liitunud: 14. 06. 2010 11:46
Elukoht: Tallinn

Isetehtud (самодельные) vene automudelid 1990 algus.

Postitus Postitas Meelisp »

Kas keegi oskab öelda, kui palju liikus omal ajal kas standardmudelitest ümberehitatud või täietsi nullist ehitatud 1/43 mõõtkavas vene autode mudeleid? Sain endale mõnda aega tagasi märkimisväärse hulga 90-date alguses "ise toodetud" automudeleid. on paras ports Gaz AA, AAA ja 60 baasil tehtud mudeleid, on Amo F 15 Baasil tehtud mudeleid, Kamazide, Zilide jne baasil. ja eriti huvitavad on täiesti nullist tehtud mudelid. ZAZ (muhk), Moskvich 401, Ziz 101, Ziz 110, Emka jms. Arvestades 100% käsitöömudelite hinda (1992 aastal olid teatud mudelid maksnud 300 EEKi ringis mudeli kohta, siis väga paljudel neid kollektsioneerijate riiulites olla ei tohiks). Kuskil Leningradis oli omal ajal ka mingi koperatiiv tegelenud mudelite ümber ehitamisega. Panen ka mõned pildid nii ümberehitatud mudelitest kui ka siis täiesti ise tehtud mudelitest. mõõtkava 1:43
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
enkus
Postitusi: 704
Liitunud: 19. 01. 2007 9:56
Elukoht: Tallinn
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Isetehtud (самодельные) vene automudelid 1990 algus.

Postitus Postitas enkus »

90 ja 91-ndal aastal Moskvas Izmailovos oli neid isetehtud mudeleid päris palju müügil.
Aga 92-l aastal, enne Eesti rahareformi, 300 rubla nüüd mingi ülisuur raha küll ei olnud ;)
Meelisp
Postitusi: 186
Liitunud: 14. 06. 2010 11:46
Elukoht: Tallinn

Re: Isetehtud (самодельные) vene automudelid 1990 algus.

Postitus Postitas Meelisp »

300 EEKi (mitte rubla) ümber oli nende 100% käsitöömudelite maksumus. nii mainis nende mudelite omanik. seega päris Eesti krooni alguses 1992 II poolaasta oli see ikka pool keskmist kuupalka.

mind huvitab lihtsalt kui palju üldse selliseid ümberehitatud ja päris ise tehtud mudeleid omal ajal liikus. müügil osta.ee-s on ikka olnud kastiga volgasid, haagisega piimapütt Kamaze, Gaz AA, AAA ja Gaz 60 baasil tehtud masinaid, Priidu kollektsioonis olen näinud, et on Kamaz prügiveok jne. seega mingis hulgas neid keegi ikka ehitas.
Crazzy007
Postitusi: 440
Liitunud: 9. 10. 2009 16:58

Re: Isetehtud (самодельные) vene automudelid 1990 algus.

Postitus Postitas Crazzy007 »

Paljud teinud, mu klassivenna vanem vend tegeles mudelautode müügiga Kadaka turul. Samas meisterdas kodus midagi ka müügiks: ZIL-131 (ZIL-130st ja KAMAZ 4310st), Volga 31029, sittapütt ZIL-130 baasil jne.
Priit
Postitusi: 1025
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: Isetehtud (самодельные) vene automudelid 1990 algus.

Postitus Postitas Priit »

Meelis, ma arvan, et käsitöö mudeleid kollektsionääride kogudes on palju rohkem, kui neid avalikult müüki satub :) . Üldiselt tehakse neid ikkagi tellimuse peale. Aga kui võrrelda masstoodanguga, siis on neid ikkagi vähe. Veel vähem on neid, mis tehakse näppude vahel valmis ja kohe müüki pannakse. Viimase kahe aasta jooksul, kui olen kogumises jälle aktiivne olnud, meenuvadki sisuliselt ainult need, mis sa eelmises postituses mainisid. On olnud ka üks sats käsitööbusse, aga pigem pärinesid nad kellegi kogust kui vahetult "koosteliinilt".
Prügiveo Kamaz ja ZIL`id jõudsid minu omandusse 1995a, seega sünniaeg võiks neil olla ehk aasta varem- kah 90ndate esimene pool.
Mis puudutab neid kastiga Volgasid jms. põnevaid käsitöö mudeleid, mida oleme 2011-2012a jooksul osta.ee keskkonnas müügil näinud, siis nende valmimine ja müük on enamasti toimunud käsikäes ehk ainult see väike kogus mudeleid oligi konkreetselt müügi jaoks tehtud. Enamus nendest peaks olema tehtud kasutaja Vanemuise poolt ja mõned teised üksikud veel kellegi näputöö.
Viimati muutis Priit, 3. 01. 2013 17:59, muudetud 2 korda kokku.
One Vision
Meelisp
Postitusi: 186
Liitunud: 14. 06. 2010 11:46
Elukoht: Tallinn

Re: Isetehtud (самодельные) vene automudelid 1990 algus.

Postitus Postitas Meelisp »

Selge pilt . see tellimuse peale valmistamine on väga tõenäoline. Mudelite väga erinev kvaliteet, erinevad kasutatud materjalid ja töövõtted viitavad ka erinevatele tegijatele.
Kasutaja avatar
enkus
Postitusi: 704
Liitunud: 19. 01. 2007 9:56
Elukoht: Tallinn
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Isetehtud (самодельные) vene automudelid 1990 algus.

Postitus Postitas enkus »

Meelisp kirjutas:... mingi Ukraina brand KIMMERIA...
:D
See käsitöömudelite segmendis ikka kõva tegija :D
Meelisp
Postitusi: 186
Liitunud: 14. 06. 2010 11:46
Elukoht: Tallinn

Re: Isetehtud (самодельные) vene automudelid 1990 algus.

Postitus Postitas Meelisp »

See käsitöömudelite segmendis ikka kõva tegija :D
peab siis olema ka küllalt ammune tegija. mul oleva mudeli vanus peaks olema ca 21 aastat. teostus on sama, mis e-bay mudelitel, kuid kojamehi ei ole mul (pole olnudki) ja värvkate on tunduvalt parema läikega. aga üleüldiselt uskumatult täpsete detailisega mudel.
kalevpoeg
Postitusi: 48
Liitunud: 31. 01. 2007 22:50
Asukoht: USA

Re: Isetehtud (самодельные) vene automudelid 1990 algus.

Postitus Postitas kalevpoeg »

89-94 aastatel sai ostetud palju NSVL käsitöömudeleid ja müüdud Soome kollektsionääridele. Mõned sai ostetud turgudelt kuid suurem osa Atrioolast. Atrioolal oli keldri pood telemaja taga. Huvitav, kas tänapäeval ka kuskil kaupluses on Vene mudeleid müügil?

Muide tollal leidus näiteks Mustamäe turul VAZ 2108 ja Lada Niva 1/24 skaalas (vb isegi suurem) RC plastik mänguautosid. Kas kellelgi on selliseid alles? Lisaks oli veel halle GAZ 24 umbes 1/18 suuruses plast mänguautosid.

Muide NSVL käsitöömudelite skaala oli tollal juba üllatavalt lai. Lisaks õnnestus osta 1/44 skaalas hõbe Lada AVVA mudel, mille müümist ma veidi kahetsen.
Vasta