AMO-F 15 Arek eri ajastute variandid

Kõik, mis puudutab mudeleid mõõtkavas 1:43.
Kasutaja avatar
mati
Postitusi: 165
Liitunud: 6. 10. 2008 22:06
Asukoht: Tallinn

AMO-F 15 Arek eri ajastute variandid

Postitus Postitas mati »

Mille poolest erinevad erinevate ajastute mudelid? Sinised, punased, sinised punase kastiga ja vastupidi? Aga pruuni kastiga, valged rattad - värvilised rattad? Tean, et vanematel on tagadiffril õlikork.
Kasutaja avatar
newvadik
Postitusi: 2983
Liitunud: 22. 05. 2006 21:05
Asukoht: tallinn

Re: AMO-F 15 Arek Kaasan

Postitus Postitas newvadik »

mati kirjutas:Mille poolest erinevad erinevate ajastute mudelid? Sinised, punased, sinised punase kastiga ja vastupidi? Aga pruuni kastiga, valged rattad - värvilised rattad? Tean, et vanematel on tagadiffril õlikork.
Kõige varastemal on tagavedrustuses ikka vedrusid kasutati , need oli aga küll väiksemad , kui Eleconi Kamazidel , see koht, kus lehtvedru ots kinnitub raami külge ongi selle vedruke koht .
-------------------------------------
+372 516 2357
new_vadik@mail.ru
katikvadik@mail.ru
Kasutaja avatar
newvadik
Postitusi: 2983
Liitunud: 22. 05. 2006 21:05
Asukoht: tallinn

Re: AMO-F 15 Arek Kaasan

Postitus Postitas newvadik »

newvadik kirjutas:
mati kirjutas:Mille poolest erinevad erinevate ajastute mudelid? Sinised, punased, sinised punase kastiga ja vastupidi? Aga pruuni kastiga, valged rattad - värvilised rattad? Tean, et vanematel on tagadiffril õlikork.
Kõige varastemal on tagavedrustuses ikka vedrusid kasutati , need oli aga küll väiksemad , kui Eleconi Kamazidel , see koht, kus lehtvedru ots kinnitub raami külge ongi selle vedruke koht .
Need AMOd olid peamiselt üleni punased - kast, rattad, kabiin ....
-------------------------------------
+372 516 2357
new_vadik@mail.ru
katikvadik@mail.ru
MarekM
Postitusi: 558
Liitunud: 1. 04. 2006 10:21
Elukoht: Eesti
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: AMO-F 15 Arek Kaasan

Postitus Postitas MarekM »

Pilt

Pilt

Pilt
elukas
Postitusi: 212
Liitunud: 5. 06. 2006 10:38
Elukoht: Viljandi
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: AMO-F 15 Arek Kaasan

Postitus Postitas elukas »

Üleni metallist AMO-F 15 on ka erinevaid, mul endal kogus kaks punast, millel erinevad põhjad näiteks.
"võimas aur"
56623268
Priit
Postitusi: 1023
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: AMO-F 15 Arek Kaasan

Postitus Postitas Priit »

Ohoh, vedrude ja armatuuriga mudel on küll huvitav, pole näinudki sellist. Keegi oskab öelda, mis perioodil neid toodeti?
One Vision
elukas
Postitusi: 212
Liitunud: 5. 06. 2006 10:38
Elukoht: Viljandi
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: AMO-F 15 Arek Kaasan

Postitus Postitas elukas »

elukas kirjutas:Üleni metallist AMO-F 15 on ka erinevaid, mul endal kogus kaks punast, millel erinevad põhjad näiteks.
Keegi oskab äkki öelda, milline täismetallist AMO väärtuslikum on?
"võimas aur"
56623268
ince2010
Postitusi: 28
Liitunud: 6. 01. 2009 1:42
Elukoht: Tartu
Asukoht: Tartu

Re: AMO-F 15 Arek Kaasan

Postitus Postitas ince2010 »

Usun, et see variant, mil kardaan põhja alt puudub. Endal olemas ka mõlemad täismetall (punased) variandid.
Kasutaja avatar
newvadik
Postitusi: 2983
Liitunud: 22. 05. 2006 21:05
Asukoht: tallinn

Re: AMO-F 15 Arek Kaasan

Postitus Postitas newvadik »

ince2010 kirjutas:Usun, et see variant, mil kardaan põhja alt puudub. Endal olemas ka mõlemad täismetall (punased) variandid.
Jutt on ikka teise tehase mudelist siin teemas - vestleme Eleconi AMO´st , Sina räägid aga Roslavlis valminud mudelist .
-------------------------------------
+372 516 2357
new_vadik@mail.ru
katikvadik@mail.ru
Meelisp
Postitusi: 186
Liitunud: 14. 06. 2010 11:46
Elukoht: Tallinn

Re: AMO-F 15 Arek Kaasan

Postitus Postitas Meelisp »

uurisin mõni aeg tagasi endal oleva punaste ratastega AMO-F 15 erinevusi mudelitega, mis on rohkem levinud.
Minu punaste ratastega mudelil ei ole armatuuri ja puudusid ka vedrud. mõlemad võivad olla kadunud lihtsalt. erinevusi leidsin omajagu - ka karbi sisekaanel oleva teksti osas. samuti kasti vorm on erinev - küljeluukide riivid on minu mudeli kastil palju minimalistlikumad kui levinumatel mudelitel.
Manused
083.jpg
009.JPG
008.JPG
007.JPG
006.JPG
004.JPG
003.JPG
002.JPG
080.jpg
Priit
Postitusi: 1023
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: AMO-F 15 Arek Kaasan

Postitus Postitas Priit »

Õnnestus kah selline AMO omandada, millest Meelis siin pajatanud on. Üks asi ainult häirib- esituled ei ole kroomitud. Samas nagu PEAKSID olema :roll: Mõistagi puuduvad nii armatuurlaud kui ka vedrud. Kabiini värv on matt oranz, kast on punane, veljed valged ja iste sees kollane. Teave karbi klapi siseküljel on samuti vanema kujundusega + tempel 6.05.86a

Millal esimesed AMO`d tulid üldse, keegi teab?
One Vision
Meelisp
Postitusi: 186
Liitunud: 14. 06. 2010 11:46
Elukoht: Tallinn

Re: AMO-F 15 Arek Kaasan

Postitus Postitas Meelisp »

ehk spiraalvedrud kadusidki ära enne kui plastmassist vedrude valuvorm ümber tehti? seega minu ja ka sinu mudelil ei ole spiraalvedrusid vast olnudki, kuigi kohad on olemas. ma ei mäleta, kas mul karbil aastaarv ka kuskil oli. ei viitsi hakata ka praegu otsima kastidest just seda mudelit üles. eks ca aasta lõpus teen enda mudelikogu ülevaate täienduse foorumis (sõltub kas selleks ajaks on lisandunud piisavalt mudeleid) ja siis uuendan ka kogu pildimaterjali. ja siis pööraks tähelepanu ka detailidele rohkem.
Priit
Postitusi: 1023
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: AMO-F 15 Arek Kaasan

Postitus Postitas Priit »

Ma nii öeldut mõtlesingi, et vedrusid ega armatuurlauda pole küljes olnudki :) . Küll peaks tagasild olema algupärane. Kasti on aga juba muudetud, s.t. vedrude fiksaatorid on juba teistsugused
Kõne all olnud vanemate AMOde põhjavorm erineb uuema AMOga võrreldes samuti. Endal oli võrdluseks võtta 91a mudel. On päris mitmeid erinevusi.
One Vision
sviljar
Postitusi: 166
Liitunud: 27. 12. 2009 10:43
Elukoht: Tartu
Asukoht: Tartu

Re: AMO-F 15 Arek eri ajastute variandid

Postitus Postitas sviljar »

Lisan venna kogust ühe pildi siia teemasse. Üleni punane Amo F-15 originaal karbiga. Sõbra käest ostetud, kes sellega mänginud ei ole ja ainult kastis koos teiste mudelitega seisnud. Kahjuks ei ole vedrustust uurinud veel.
Manused
IMG_20240217_144424.jpg
Priit
Postitusi: 1023
Liitunud: 8. 12. 2010 20:43
Elukoht: Tallinn

Re: AMO-F 15 Arek eri ajastute variandid

Postitus Postitas Priit »

Roslavis tehtud mudelil pole minu teada kunagi vedrustust olnud.
One Vision
Vasta